Онікс

Онікс – це натуральний камінь, краса якого зачаровує.

На сьогоднішній день більшість каменів під назвою «онікс» при ретельному дослідженні виявляються різновидами кальциту. Це мінерал, волокнистий різновид кварцу, в якому незначні за кількістю домішки створюють плоскопаралельні шари різного кольору — медовий, коричнево-жовтий, червоно-коричневий, коричневий з білими і чорними візерунками, білий з жовтуватими або рожевими прошарок.

У нашому каталозі представлені найпопулярніші види оніксу, який завозять до України.

Онікс та його родовища.

Натуральний камінь Онікс («ónyx» з грец. — ніготь) отримав свою назву через найбільш популярний колір світлого мармурового онікса, що нагадує колір нігтя.

Онікс вважають одним із «Біблійних каменів». Його згадують на сторінках Біблії при описі Едемського Саду: «І золото тієї землі добре: там бдолах (ароматична смола) і камінь онікс» (Бут. 2:12). З Біблії нам також відомо, що Первосвященик, який богослужив Єгові, був прикрашений дванадцятьма кольоровими каменями, серед яких був і «онікс».

Сам термін «онікс» не простий, оскільки часто відбувається термінологічна плутанина і нестикування значень із різних джерел.

Цікаво, що вживаючи термін «онікс», часто мають на увазі не так конкретний мінерал, як вид сировини в каменеобробці. Це в основному паралельно-смужчастий камінь, з досить товстими різнобарвними шарами, що просвічують, в порівнянні, наприклад, з агатом. Шари відрізняються структурою, ступенем прозорості, домішками та забарвленням. Іноді значні за площею (3-5 см), до речі, паралельно-смужчасті ділянки агату також відносяться до оніксів (агатовий онікс).

Через таку неоднозначність поняття «онікс» очевидно, що мається на увазі передусім смугаста текстура каменю.

Тому для коректного використання цього терміну потрібно уточнення складу каменю, наприклад: кварцовий онікс, олікс халцедоновий, мармуровий (кальцитовий) онікс.

До речі, полосчасто-забарвлений різновид мармуру так само часто називають алжирський онікс або мексиканський онікс.

Найкращий онікс надходить з Аравійського півострова, Пакистану, з Бразилії, Індії, США, Уругваю; а в невеликих кількостях він видобувається на Колимі, Чукотці та у Приморському краї.

До наших днів дійшла багата міфологія про чудодійні лікувальні та магічні властивості оніксу. Але до міркувань про цілющі властивості мінералів слід ставитися скептично, з виваженою обережністю. Разом з тим не можна не відзначити заспокійливий та сприятливий ефект від розгляду невигадливих малюнків природного каменю та творів ювелірного мистецтва матінки-природи.

Вироби з оніксу.

Кальцитові (мармурові) види оніксів широко поширені і відносяться до найбільш доступних і недорогих декоративно-оздоблювальних матеріалів. Вони використовуються в дрібних побутових та великих декоративних виробах: це всілякі оніксові скриньки, вази, свічники, сувенірні фігурки, тарілки, стільниці; застосовуються також у мозаїці та облицювання.

Агатовий та сердоліковий онікс («сардонікс», «сард») — один з найбільш цінних оздоблювальних каменів, використовується для виготовлення невеликих різьблених художніх та ювелірних виробів.

Наша компанія ТД Дюлон пропонує Вам свої послуги з виготовлення виробів з оніксу. Заміри, дизайн, візуалізація, виготовлення та монтаж ми можемо організувати для Вас все під ключ.

Офіс нашої компанії знаходиться в Києві на вул.Васильківська, 30. Ми завжди будемо раді зустрічі з Вами для обговорення Ваших ідей з оніксу І, звичайно ж, ми будемо раді втілити Ваші ідеї в життя!